Strona głównaUncategorizedŻele do stylizacji paznokci

Żele do stylizacji paznokci

Paznokcie wykonane metodą żelową zachwycają swoim pięknem oraz wytrzymałością. Możliwości wyboru są wręcz nieograniczone, a co za tym idzie — łatwo jest pogubić się w wyborze odpowiedniego żelu.

Żel do paznokci UV oraz LED

Większość obecnie produkowanych żeli dedykowana jest zarówno do lamp LED, jak i UV. Jednakże, posiadając lampę LED, warto zwrócić uwagę na rodzaj wybieranego żelu, gdyż ten rodzaj lampy nie utwardzi produktu przeznaczonego do promieni światła UV.

Wiedząc już, jak dobrać rodzaj żelu pod posiadaną lampę, warto zastanowić się nad konsystencją produktu. Należy pamiętać, że żel do paznokci LED będzie rzadszy od wersji UV.

Skracanie czasu pracy

Aby nie spędzać zbyt dużo czasu podczas tworzenia idealnego żelowego manicure, warto wybrać lampę o dużej mocy, która skróci czas utwardzania nawet o połowę. Dobrym rozwiązaniem może być również żel jednofazowy — jego użycie zapewnia taki sam efekt, jak nałożenie żeli: podkładowego, budującego i wykończeniowego. Produkt ten łączy wszystkie powyższe cechy, a dodatkowo, dzięki łatwości aplikacji oraz średniej gęstości, zapewni krótszy czas pracy.

Kolorowe wykończenie

Poza kolorowymi wersjami wykończeniowymi, ciekawą opcją są kryjące rodzaje żeli. Często wykorzystywanym typem jest budujący żel do paznokci różowy, ponieważ nakładając go, osiągamy od razu naturalny efekt płytki paznokcia. Również w klasycznym wykonaniu frencza, róż wiedzie prym. Popularne zdobienie „baby boomer” również nie obejdzie się bez tego koloru. Jednakże, jeśli nie interesują nas delikatne wykończenia, możemy zdecydować się na inny odcień z szerokiej palety barw. Niezależnie od efektu, jaki chcemy uzyskać, wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś pod swoje preferencje.

Efekty specjalne

Żel do paznokci UV może posiadać również specjalne właściwości do osiągnięcia wyjątkowego efektu. Przykładem produktów tego typu są np. żele brokatowe oraz żele posiadające  gumową konsystencję, która pozwala na tworzenie cienkich, precyzyjnych linii na płytce paznokcia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne