Strona głównaUncategorizedBromelia przesadzanie

Bromelia przesadzanie

Atrakcyjna roślina domowa, bromeliada, jest sprzedawana w kwiaciarniach w dwóch formach:

    • młode uprawy, które nie mają jeszcze pąków;
    • już kwitnące, luksusowe okazy.

Jeśli kupujesz bromeliady, które jeszcze nie rozkwitły, dokładnie sprawdź roślinę. Nie powinien wykazywać oznak uszkodzeń mechanicznych i gnicia. Po zakupie zdrowego okazu natychmiast przeszczep go do nowej doniczki. Dzięki temu roślina aklimatyzuje się szybciej w twoich warunkach.

Dorośli, którzy już kwitną bromilia, nie są zalecane do przeszczepu. Nie tolerują zdarzenia i mogą umrzeć po zabiegu. Ale zanim umieścisz nowego zwierzaka w innych roślinach domowych, wesprzyj go osobno w kwarantannie, aby upewnić się, że bromeliada jest zdrowa i nie toleruje chorób.

Bromelia przesadzanie wymaga przygotowania gleby do hodowli. Bromeliad preferuje osuszoną, lekką i luźną glebę z lekko kwaśną reakcją. Do sadzenia rośliny nadaje się gleba przeznaczona na storczyki. Aby samodzielnie stworzyć podłoże, zmieszaj torf z piaskiem w stosunku 2 do 1. Do tej mieszanki przydatne jest dodanie popiołu drzewnego, mchu torfowca, perlitu lub włókna kokosowego. Poprawi to kruchość podłoża.

Patogenne drobnoustroje i szkodniki często żyją w ziemi. Aby chronić roślinę, należy zdezynfekować podłoże przed sadzeniem. Aby to zrobić, wypal glebę w piekarniku lub trzymaj ją nad parą.

Korzenie rośliny są powierzchowne. Dlatego kwiat jest wygodniejszy w szerokich, ale płytkich pojemnikach. Ale nie od razu staraj się sadzić rośliny w zbyt dużej doniczce. Z tego wypada jej dekoracyjność. Z materiału ceramika jest bardziej odpowiednia.

Tropikalne piękno łatwo znosi zmiany temperatury, a latem spokojnie znosi ciepło w temperaturze +38 ° C. Zimą dopuszczalny jest spadek do +12 ° C. Niemniej jednak bromelia będzie bardziej komfortowy o każdej porze roku w + 23 … + 25 ° C. Chociaż zimą nadal w

Latem nie bój się zabrać bromelia na balkon, a nawet do ogrodu. Następnie roślina jest nasycana świeżym powietrzem, co pozytywnie wpłynie na jej efekt dekoracyjny. Ale wybierz dla kultury częściowe cienie, chronione przed wiatrem i opadami deszczu.Jeśli chcesz wysłać kwiaty, które będą idealnym prezentem na każdą uroczystość od urodzin do pożegnania? Następnie natychmiast skontaktuj się z nami na www.floraqueen.ru. Zawsze pomagamy i dostarczamy bukiet świeżych kwiatów. Realizujemy szybką dostawę kwiatów w Rosji. Z radością czekamy na Ciebie!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne