Naszyjniki

Klasa i elegancja w kobiecym wydaniu, począwszy od naturalnego piękna,wyraża się poprzez zastosowanie zabiegów kosmetycznych, odpowiedniego uczesania, ubrania i wreszcie dopasowanie dodatków w postaci biżuterii. Kobiety od dawien dawna gustują w różnego rodzaju ozdobach, biżuterii, a wśród niej czołowe miejsce zajmują naszyjniki.

Wybór odpowiedniego naszyjnika podyktowany jest oczywiście indywidualnymi upodobaniami, a decydujące znacznie ma zarówno typ urody, jak i styl ubioru. Oferta naszyjników na rynku jest niezmiernie bogata, począwszy od tradycyjnych srebrnych oraz złotych ozdób po bardzo popularne ostatnio naszyjniki ze stali chirurgicznej, które posiada w swojej ofercie sklep Marsandia.

Biżuteria jest bardzo zróżnicowana pod względem wielkości, kształtu oraz zdobienia. Niektóre kobiety mają upodobanie do bardziej wystawnych, bogatych w kamienie naszyjników, inne natomiast do skromnych, nie rzucających się od razu w oczy wisiorków, z drobnymi przywieszkami. Przy odpowiednim doborze tego rodzaju biżuterii należy zwrócić uwagę na kształt twarzy, do której dany naszyjnik będzie dopasowany. Przy buzi okrągłej, kształt naszyjnika powinien przybierać raczej ostrą formę. Gdy rysy twarzy uwidaczniają się jako kwadratowe, dość wyraźne, najlepiej sprawdzi się delikatna biżuteria, w dość subtelnym wydaniu, która nie będzie robiła wrażenia przesadnego przepychu i “przeładowania” ozdobami. Przy buzi pociągłej, trójkątnej – dobrze jest wybrać optymalnie krótszy naszyjnik. Kolejnym ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest rodzaj ubioru, do którego należy dopasować odpowiednie dodatki. Jeżeli strój jest mocno efektowny i bogato zdobiony, naszyjnik powinien być z reguły raczej skromny,niewielkich rozmiarów i nie odwracać uwagi od odzienia. Ubranie w skromnym, minimalistycznym stylu będzie świetnie współgrać z nieco bardziej masywną i dekoracyjną biżuterią. Naszyjniki dłuższe dobrze komponują się z całością u kobiet z większym biustem, natomiast krótsze wisiorki znajdują zastosowanie u pań obdarzonych nieco skromniej przez naturę.

Niezależnie od panujących w danym czasie trendów mody, najważniejsze przy doborze odpowiedniego naszyjnika jest to, aby pasował on stylu i upodobań osoby, która będzie go nosić. Ma stanowić dopełnienie wizerunku, podkreślając naturalne walory i uwieńczając całość stylizacji.

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne