Strona głównaModaJak odświeżyć suknię ślubną?

Jak odświeżyć suknię ślubną?

Jedną z pierwszych rzeczy do załatwienia przed ślubem jest zakup sukni ślubnej. Przed panną młodą stoi szereg możliwości, od uszycia sukni ślubnej na miarę, kupna jej w jednym z butików mody ślubnej czy coraz bardziej popularny zakup z drugiej ręki. Niezależnie czy wymarzoną kreację upolujemy w second handzie czy uda nam się ją kupić przez internet, przed ceremonią warto ją odświeżyć. Co zrobić, by nadać używanej sukni ślubnej nieskazitelny wygląd?

Czyszczenie i renowacja sukni w profesjonalnym zakładzie

W odpowiedzi na potrzebę odświeżenia sukni ślubnej powstał szereg profesjonalnych zakładów zajmujących się ich czyszczeniem i renowacją. W ofercie znajdziemy takie usługi jak pranie ekologiczne, prasowanie, poprawki krawieckie w tym wszywanie nowego zamka błyskawicznego czy uzupełnienie brakujących ozdób. Koszt usługi zależy od jej zakresu oraz tego, w jakim stopniu suknia ślubna została uszkodzona przez poprzednią pannę młodą. Ceny zaczynają się już od 150 złotych. Specjaliści rekomendują oddanie kreacji do czyszczenia tak szybko, jak to tylko możliwe. Część uszkodzeń jak np. plamy z napojów są pozornie niewidoczne, z czasem mogą stać się zauważalne a im pózniej przystąpimy do ich neutralizacji, tym usunięcie będzie cięższe.

Czyszczenie i renowacja sukni domowymi sposobami

Jeśli decydujemy się na czyszczenie lub renowację naszej sukni ślubnej na własną rękę, warto wziąć pod uwagę poniższe rady:

  1. Przed rozpoczęciem pracy, rozwieśmy suknię tak, aby materiał mógł swobodnie się ułożyć. Dzięki temu, będziemy w stanie zauważyć wszystkie plamy, uszkodzenia.
  2. Przyjrzyjmy się każdemu fragmentowi sukni, najlepiej w świetle dziennym i przygotujmy listę poprawek wraz z potrzebnymi materiałami, środkami chemicznymi.
  3. Zanim przystąpimy wywabiania plam, zapoznajmy się z informacjami o sposobach czyszczenia materiału. Często suknie ślubne pozbawia się wewnętrznych metek, warto wtedy wyszukać model sukni w internecie, aby uzyskać niezbędne informacje.
  4. Jeśli decydujemy się na pranie sukni ślubnej w pralce, warto ją dodatkowo zabezpieczyć np. umieszczając w specjalnej torbie do prania lub w białej, gładkiej poszewce na kołdrę.
  5. Czyszczenia i renowacji sukni ślubnej nie zostawiajmy na ostatni moment! Żadna panna młoda nie chce zostać bez kreacji tuż przed ślubem.

Wybierając pomiędzy oddaniem sukni ślubnej do profesjonalnego zakładu a czyszczeniem jej na własną rękę powinniśmy wziąć pod uwagę jej stopień zabrudzenia, czym została zabrudzona, ile i jakich poprawek krawieckich będzie potrzebnych. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, bądź nie mamy żadnych umiejętności krawieckich – lepiej będzie oddać suknię ślubną do profesjonalnego zakładu a zaoszczędzony czas poświęcić na inne przygotowania związane ze ślubem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne