Strona głównaKosmetykiSuplementacja kolagenu jako odpowiedź na poprawę zdrowia i urody

Suplementacja kolagenu jako odpowiedź na poprawę zdrowia i urody

Nie od dziś wiadomo, że suplementacja kolagenu ma zbawienny wpływ dla naszego organizmu nie tylko poprawiając ogólny wygląd skóry, ale również chroniąc przed chorobami związanymi z wiekiem. Kolagen naturalnie jest wytwarzany przez nasz organizm, jednak wraz z wiekiem jego produkcja maleje. 

Kolagen działanie i pochodzenie

Kolagen działanie” to hasło, które często jest poszukiwane przez osoby poszukujące suplementacji na poprawę urody. Kolagen jest białkiem strukturalnym, które stanowi 30 % ogółu białka w organizmie. Jest to niezwykle ważny składnik bowiem bierze udział w budowie skóry, włosów, tkanki łącznej, kości, stawów i chrząstki. Jego brak lub zmniejszenie się jego ilości w organizmie najczęściej przejawia się poprzez uwidocznienie zmarszczek czy też cienkie i uszkodzone włosy.

Wyróżniamy aż 28 podtypów kolagenu, a każdy z nich bierze udział w budowie innej struktury ciała. Na rynku w formie produktu gotowego dostępny jest jedynie kolagen typu I odpowiedzialny za budowę kości, więzadeł i ścięgien, kolagen typu II odpowiada za budowę ciała szklistego oczu i tkanki włóknistej, a kolagen typu III odpowiada za budowę tkanki łącznej siateczkowej i narządów limfatycznych. Włókna kolagenowe łączą się ze sobą tworząc szkielet kolagenowy, który zapewnia stabilność tkanki łącznej. GB

Suplementację kolagenu można zacząć już po 25 roku życia, bowiem właśnie od tego momentu jego produkcja systematycznie zaczyna spadać.

Jaki kolagen wybrać?

Kolagen jaki wybrać? Takie pytanie często jest zadawane przez osoby poszukujące suplementacji kolagenem. Na rynku istnieje bardzo dużo produktów kolagenowych różnych postaciach. Popularnością cieszy się kolagen w postaci sproszkowanej. Niektóre specyfiki tego typu mają stosunkowo dużą zawartość substancji aktywnej. Ponadto jego skład został wzbogacony o dodatkowe składniki takie jak glukozamina, chondroityna czy też witamina C. Szukając odpowiedniego kolagenu warto wcześniej zanalizować jego skład. Chociaż niektóre są dostępne Najlepszy kolagen to ten organiczny pochodzenia zwierzęcego, bez dodatku sztucznych wypełniaczy. Gotowe produkty kolagenowe nawet te z górnej półki mają dość przystępną cenę, dlatego warto wybrać produkt wysokiej jakości.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne