Strona głównaKosmetykiCzym jest kolagen?

Czym jest kolagen?

W tym momencie uchodzi za jeden z popularniejszych i częściej kupowanych suplementów diety. Kolagen występuje pod postacią tradycyjnych kapsułek, proszków zawierających przy okazji różne dodatkowe substancje, ale też i kremów, balsamów oraz innych produktów typowo pielęgnacyjnych. Naprawdę ciężko byłoby o nim nie usłyszeć, albowiem w ostatnim czasie zrobiło się o nim bardzo głośno. Kolagen staje się głównym tematem licznych tekstów na temat prawidłowej pielęgnacji ciała, zdrowego sposobu odżywiania oraz przede wszystkim profilaktyki antyzmarszczkowej.

Bardzo często za różnymi ciekawszymi właściwościami zdrowotnymi czy upiększającymi stoją substancje syntetyczne, ale akurat z kolagenem jest nieco inaczej, albowiem jest on substancją występującą w organizmie naturalnie i to w dość sporych ilościach, albowiem stanowią one nawet do 30% całego wypełniającego organizm białka. Kolagen dba o prawidłową kondycję i właściwe działanie dosłownie wszystkich tkanek. Wpływa na mięśnie, skórę i ścięgna. Potrafi wzmacniać naczynia krwionośne, a nawet decydować – w pewnym stopniu – o strukturze kości i zębów. Jest substancją działającą naprawdę wszechstronnie. Warto wykorzystać go do poprawy swojego zdrowia, samopoczucia i wyglądu, zwłaszcza jeśli z którymkolwiek z tych obszarów ma się jakiś problem.

Skoro kolagen występuje naturalnie w organizmie, teoretycznie nie trzeba go czerpać z żadnych zewnętrznych źródeł, jednakże w wieku dojrzałym czy tym bardziej starszym warto by było zacząć to robić, albowiem z roku na rok poziom kolagenu zawsze drastycznie spada. Jak więc ten poziom podnieść? Otóż w tym celu trzeba by sięgnąć np. po kolagen do picia, który zazwyczaj ma formę proszku przeznaczonego do mieszania go z różnymi koktajlami albo zwykłą wodą, jakimś naturalnym sokiem lub mlekiem. Kolagen można też pobierać z “czystych” podstawowych produktów spożywczych. Pojawia się on m.in. w mięsie oraz jajkach.

Chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy justine-in-time.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne