Strona głównaKosmetykiCzym się różni keratyna od nanoplastii

Czym się różni keratyna od nanoplastii

Każda kobieta marzy o pięknych i zdrowych wlasach , aby były lśniące i gładkie . Na rynku są najróżniejsze produkty do wygładzenia czy zdyscyplinowania włosów, ale są również dwa znane i polecane zabiegi które potrafą na jakiś czas zapewnić komfort i spełnić marzenia o gładkich , lśniących i nie puszących się włosach . Do takich zabiegów zalicza się keratynowe prostowanie włosów oraz nanoplastia . Czym się one różnią postaram się w tym artykule wyjaśnić

Keratynowe prostowanie włosów i nanoplastia to dwie popularne metody wygładzania i prostowania włosów, które zdobyły uznanie wśród osób poszukujących rozwiązania na trudne do ujarzmienia włosy falowane, kręcone lub puszące się. Oba zabiegi obiecują gładkie, lśniące i łatwe w ułożeniu włosy, ale różnią się procesem, składnikami oraz efektami. W niniejszym artykule dokładnie przeanalizujemy różnice między keratynowym prostowaniem a nanoplastią oraz omówimy ich wady i zalety.

Keratynowe prostowanie włosów:

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który polega na nawilżeniu włosów i wypełnieniu ich keratyną – białkiem naturalnie występującym w ludzkich włosach. Procedura zwykle obejmuje kilka kroków, w tym mycie włosów specjalnym szamponem, aplikację produktu z zawartością keratyny, utrwalenie go na włosach za pomocą gorącej prostownicy, a następnie spłukanie i suszenie włosów. Efekt zabiegu ma utrzymywać się od kilku tygodni do nawet sześciu miesięcy.

Zalety keratynowego prostowania włosów:

 1. Gładkie, lśniące włosy:

Keratynowe prostowanie zapewnia gładkie, lśniące i łatwe w ułożeniu włosy, eliminując frizz i nadmierną puszystość.

 1. Trwały efekt:

po zabiegu efekt prostych włosów może utrzymywać się przez długi czas nawet do 6 miesięcy, co ułatwia codzienną pielęgnację i stylizację. Oszczędność czasu

 1. Ochrona włosów: keratyna pomaga wzmocnić strukturę włosa i chroni go przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie UV czy wysoka temperatura przy codziennym prostwaniu
 2. Uniwersalność: zabieg nadaje się dla różnych rodzajów włosów praktycznie każdy włos może mieć ten zabieg wykonany , oprócz włosów zniszczonych gdy kondycja ich jest: spalonych włoswów i bardzo mocno rozjaśnianych ,ale  może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Jednym z  najczęstrzych mitów na temat tego zabiegu to może być to zabieg szkodliwy dla włosów . Nic bardziej mylnego , keratynowe prostownnie włosów ma na celu wzmocnić włosy od środka , nasz włos jest zbudowany między innymi z keratyny , i wykonując go w profesjonalnym salonie w Poznaniu przez dobrego fryzjera włosy za pomocą tego zabiegu staną się mocniejsze , lśniące i ujążmione . Keratynowe prostowanie włosów to zabieg pielęgnacyjny który ma za zadanie naprawić ubytki we włosach , nawilżyć a skutkiem ubocznym tego zabiegu jest wyprostowany włos. Zabieg ten wyprostuje włosy puszące , falowane i lekko kręcone , natomiast nie wyprostuje w 100% włosy kręcone .

Długość efektu tego zabiegu uzależnione jest od kilku czynników , od tego jak często myjemy włosy oraz to czym je myjemy. Po zabiegu keratynowego prostowania ważne jest dostosowana odpowiednia pielęgnacja kosmeykami które poleca salon i dobry fryzjer w Poznaniu. Dlaczego ta pielęgnacja jest istotna w trwalszym utrzymywaniu się efektu, są to szampon i odżywka które mają działanie zakwaszające czyli myją powieżchownie włosy nie pozwalając się rozchylić łusce włosa , a co za tym idzie keratyna nie może się za szybko wypłukać . I efekt jest znacznie trwalszy .

Po czym poznać że salon który wykonuje keratynowe prostowanie włosów pracuje na dobrych produktach , jednym z nich to zapytaj się czy po wykonaniu zabiegu salon myje włosy szamponem i suszy . Jeśli tak robi to najprawdopodobniej pracują na produktach najwyższej jakości . Dlaczego jest to takie istotne , ponieważ produkt pozostawiony na włosach cały czas do umycia  dziala na tych włosach i jest to działanie destrukcyjne na strukturę włosa . Dlatego po takim zabiegu często można zaobserwować że kondycja włosów z czasem jest gorsza niż przed zabiegiem . To aby umyć włosy i zamknąć cały proces jeszcze w salonie ma ogronne znaczenie , i dobrej jakości  produkty nie muszą być przetrzymywane dłużej niż czas usługi .

Wady keratynowego prostowania włosów:

 1. Ryzyko uszkodzenia włosów: jest duże jeżeli będzie to robiła osoba która nie jest odpowiednio wyszkolona , nie posiadająca wiedzy na temat zabiegu ,oraz słabej jakości produkty to może nawet spalić włosy .
 2. Źle zrobiona diagnoza i zbyt wysoka temperatura to kolejny czynnik który może źle wpłynąć ja jakość włosów.
 3. Stosowanie produktów zawierających szkodliwe substancje może prowadzić do osłabienia struktury włosów.
 4. Słabej jakości produkty które zawirają folmaldehyd i jego pochodne

Ograniczenia po zabiegu:

Po keratynowym prostowaniu włosów  ogranicz częstych kompieli w basenach z chlorowaną wodą . Chlorowana woda wypłukuje  keratynę i zabieg bedzie się znacznie krucej utrzymywał .

Nanoplastia:

Nanoplastia, zwana również brazylijskim prostowaniem, to innowacyjna metoda wygładzania włosów, która wykorzystuje nanocząsteczki keratyny do uzupełnienia ubytków w strukturze włosa. Procedura obejmuje aplikację specjalnego preparatu na włosy, który następnie jest utrwalany za pomocą gorącego prostownicy.

Zalety nanoplastii:

 1. Naturalny wygląd:

Nanoplastia zapewnia naturalny wygląd włosów, eliminując frizz i puszystość, jednocześnie zachowując ich naturalną strukturę.

 1. Bezpieczeństwo:

Zabieg nie zawiera formaldehydu ani innych szkodliwych substancji, co czyni go bezpiecznym dla włosów i skóry głowy.

3.Brak konieczności ograniczeń po zabiegu:

Po nanoplastii nie ma potrzeby przestrzegania żadnych specjalnych ograniczeń w codziennej pielęgnacji włosów.

Wady nanoplastii:

 1. Długi czas zabieru :

włosy się myje , nakłada się produkt i czas od 60 do 90 minut trzymamy na włosach , aby składniki miały czas na zadziałanie i przenikły w głąb włosa , po tym czasie włosy się myje suszy i zaczyna sie proces prostowania .

 1. Wielokrotnie cieńkimi pasmami przeciąga się mocno rozgrzaną prostownica pasma tak aby wydobyć z nich lśniącą taflę na powieżchni i to jest najtrudniejszym etapem udanego zabiegu .Tu ważna jest precyzja i dokładność .
 2. Po zabiegu kolejne mycie i suszenie aby uzyskć efekt ostateczny. Po dobrze zrobionym zabiegu włos powinien być lśniący.
 3. Zabieg ten ma ingerencję w mostki bisiarczkowe czli działa podobnie jak trwała ondulacja czyli najpierw dochodzi do rozerwania mostków i zapisać w formie włosa prostego . Przy trwałej ondulacji zapisują się mostki w formie skrętu. Czyli zmnienić strukturę z alfa w beta lub beta w alfę .

Efekt nanoplastii utrzymuje się od 6-10 miesięcy i jest to zaletą dla włosów prostych ale puszących natomiast dla włosów falowanych czy kręconych ten efekt nie będzie zadawalający , ponieważ włos kręcony po ok 6-8 mieisęcy będzie od nasady ( odrost ) będzie się kręcił a na długosci włosy będą proste . po keratynowym prostowaniu włosów, takiego efektu nie będzie , dlatego iż keratyna nie robi ingerencji w mostki bisiarczkowe to zabieg pielęgnacyjny . Co oznacza żę po nanoplasti włosy falowane i kęcone bedzie   konieczność częstszego odświeżania zabiegu.

 1. Koszt:

Nanoplastia jest droższym zabiegiem niż keratynowe prostowanie włosów, co może stanowić problem dla niektórych osób.

Podsumowując, zarówno keratynowe prostowanie włosów, jak i nanoplastia mają swoje zalety i wady. Wybór między nimi zależy od indywidualnych preferencji, typu włosów oraz budżetu. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z doświadczonym fryzjerem oraz dokładnie przeanalizować oczekiwania i potrzeby dotyczące wygładzenia i prostowania włosów.

Mam nadzieję, że ten artykuł był pomocny! Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, śmiało się odezwij do nas pisząć lub dzwoniąc pod nr te 730113114 zapraszamy do naszego salonu , nasz salon doradzi i dobierze odpowiedni zabieg dla Twoich włosów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne