Strona głównaKosmetykiSuplementacja dla dobrej kondycji włosów i paznokci

Suplementacja dla dobrej kondycji włosów i paznokci

Gęste i lśniące włosy oraz zadbane i mocne paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Dlatego bardzo ważne jest dostarczanie do organizmu niezbędnych witamin i minerałów, które będą miały korzystny wpływ na wygląd włosów i paznokci. Każdy organizm jest inny i należy pamiętać, że nawet najlepiej zbilansowana dieta może okazać się niewystarczająca, jeśli brakuje w niej odpowiednio dobranych składników. Dlatego tak ważna jest właściwa suplementacja i wyeliminowanie negatywnych czynników mających zły wpływ na kondycję włosów i paznokci.

Co ma negatywny wpływ na stan włosów i paznokci?

Na wygląd włosów i paznokci wpływa wiele czynników zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Zła dieta, dobór niewłaściwych kosmetyków oraz poddawanie włosów częstym zabiegom fryzjerskim może doprowadzić do ich osłabienia i wypadania. Tak samo jest w przypadku paznokci, wystawianie ich na długie działanie wody i środków czystości oraz obgryzanie, osłabia je. Przez brak odpowiednich witamin i minerałów, paznokcie mogą się rozdwajać i pękać, a na ich powierzchni mogą występować plamy i przebarwienia. Oznaką złej kondycji są także suche skórki wokół paznokci, które oznaczają brak witaminy A, E i B.

Właściwe stosowanie witamin i minerałów 

Odpowiednia suplementacja może przynieść świetne efekty w postaci pięknych i lśniących włosów oraz mocnych i zadbanych paznokci. Dlatego warto zadać sobie pytanie, jaka witamina na paznokcie będzie najlepsza i czy równie dobrze wpłynie na jakość włosów. Aby zadbać o zdrowy wygląd zarówno włosów jak i paznokci należy stosować suplementację bogatą w witaminy A, E, C oraz niektóre witaminy z grupy B. Można je stosować w różnych formach, nawet jako proszek do rozcieńczania z wodą. Ważne jest, aby kuracja witaminowa była stosowana regularnie przynajmniej przez trzy miesiące, bo tylko w takim przypadku przyniesie oczekiwane efekty. Oprócz witamin ważne jest również dostarczanie do organizmu minerałów takich jak cynk, krzem oraz selen. Wyrobienie w sobie dobrych nawyków suplementacji przyniesie wymierne efekty w postaci pięknych włosów i paznokci a przy tym lepszego samopoczucia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne