Strona głównaKosmetykiJak wybrać zapachowy prezent?

Jak wybrać zapachowy prezent?

Idealnie dobrane zapachy to doskonały pomysł na prezent od serca, który podarować można bliskiej osobie. Oczywiście najlepiej znać jej gust, ale istnieją także inne sposoby na to, aby dopasować zapach do danej osoby bez pytania jej o poradę. Najmodniejszych i najtrwalszych zapachów warto szukać na Notino, gdzie znaleźć można szeroki wybór, dzięki któremu zapach można dobrać do upodobań, czy też osobowości. 

Jak wybrać zapachowy prezent?

Jedną z opcji jest wspomniane już bezpośrednie spytanie obdarowywanej osoby o jej preferencje. Być może istnieje zapach, o którym marzy od dłuższego czasu, ale z jakichś powodów jeszcze go nie nabyła? W takim przypadku, z łatwością można sprawić jej przyjemność i po prostu jej go podarować. Wypytać można także dyskretnie. Już nawet naprowadzenie na ulubione nuty zapachowe może okazać się niesamowicie pomocne. Zwłaszcza że podstawowych nut zapachowych jest kilka i większość najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych perfum opiera się właśnie na nich. Warto spytać też, czy dana osoba woli zapachy słodsze, czy te bardziej klasyczne. Na tej podstawie można dobrać niejeden flakon perfum.
Kolejnym sposobem jest po prostu kierowanie się swoją intuicją i dobieranie zapachów na przykład względem pór roku, wedle zasady, iż zimą i jesienią wybiera się zapachy cięższe, podczas gdy wiosna i lato to idealny okres na zapachy lekkie, cytrusowe, orzeźwiające.
Ułatwiające jest także to, iż spojrzeć można na Notino opinie i kierować się udzielanymi tam poradami, a na pewno znajdzie się perfumy o pięknym zapachu i w dodatku wysokogatunkowe.

Jakie rodzaje perfum można znaleźć na rynku?

Warto pamiętać także o tym, że dokonując wyboru, zawsze należy przeczytać dokładnie oznaczenia na buteleczce. Na przykład wśród zapachów damskich  rozróżnić należy wody toaletowe oraz wody perfumowane. Jeśli chodzi o zapachy męskie, do wyboru pozostają takie same możliwości. Najtrwalsze wśród nich są oczywiście zapachy oznaczone jako perfumy. Posiadają one bowiem najwięcej olejków zapachowych, a więc ich woń jest najmocniejsza, a przy okazji najdłużej się utrzymuje. Są to też zapachy, które nie ulegają tak szybko wietrzeniu i długo utrzymują się na włosach, czy też ubraniach.
Kolejne są wody perfumowane o nieco mniejszym natężeniu olejków, a ostatnie wody toaletowe, które mają ich najmniej i tym samym są najmniej nasycone oraz mają najmniejszą trwałość.
Zapachy dzielić można też ze względu na ich charakter. To właśnie tym kierują się osoby, podczas dokonywania wyboru. Nuty zapachowe mogą być na przykład kwiatowe, cytrusowe, drzewne, czy skórzane. Do wyboru jest oczywiście więcej możliwości, ale te zdecydowanie należy wskazać w czołówce.

Jak dane nuty wpływają na wybór?

Każdy zapach posiada trzy główne nuty zapachowe. Nazywa się je nutami głowy, serca oraz nutami bazowymi. Chodzi tutaj mniej więcej o moment największego nasilenia danej nuty zapachowej. Nuta głowy to ta, którą czujemy od razy. Serca pojawia się po pewnym czasie, a nuty bazowe to te, które czujemy na samym końcu przez wiele godzin. Dobre jakościowo perfumy oczywiście posiadają nuty, które idealnie ze sobą współgrają i nawet po wielu godzinach perfumy wciąż mają piękną woń.
To właśnie dlatego, wybierając zapachowy prezent, warto zostawić sobie pewien margines czasowy. Dzięki temu można sprawdzić, jak dane perfumy zachowują się po godzinie, czy dwóch.

Wybierając zapachowy prezent, warto uwzględnić także ewentualne reakcje alergiczne. Wiadomo bowiem, że niektóre zapachy drażnią i powodują nieprzyjemne dolegliwości. Jeśli wybiera się perfumy dla osoby bardzo wrażliwej, warto wcześniej spytać ją, czy posiada jakieś zapachy, które mogą powodować u niej reakcje alergiczne. Istnieją bowiem nuty zapachowe, które takie osoby mogą doprowadzić do mdłości, czy bólów głowy. Wcześniejsze upewnienie się sprawi, że prezent będzie na pewno udany, a niespodzianka niepowtarzalna.
Najpiękniejszych perfum, z całą pewnością warto szukać w perfumeriach notino, zarówno stacjonarnie, jak i przez internet.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne