Strona głównaUncategorizedJakie lustro do jakiej łazienki?

Jakie lustro do jakiej łazienki?

Lustro w łazience wydaje się być nieodłącznym elementem jej wystroju. Ciężko wyobrazić sobie łazienkę, w której mogłoby zabraknąć lustra. Wydaje się być niezbędne podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, a dodatkowo pełni funkcję aranżacji i dekoracji tego pomieszczenia. Nie każdy wie jednak, że za pomocą lustra można niemal zupełnie zmienić charakter łazienki, nadać jej stylu, czy optycznie zmienić jej wielkość.

Podczas wyboru najlepszego lustra do łazienki powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wielkość. Najlepiej sprawdzają się te, których szerokość mieści się w przedziale od 40 do 80 centymetrów. Są to najbardziej praktyczne lustra, przy których nie powinniśmy mieć problemów z wykonywaniem codziennych czynności związanych z toaletą czy pielęgnacją. Dodatkowo, grubość nie powinna być mniejsza niż 4 milimetry. Pamiętajmy jednak, że w rodzinnej łazience możemy potrzebować lustra o znacznie większej tafli. Dodatkowym atutem będzie to, że powiększy ono optycznie pomieszczenie.

Obecnie na rynku znajdziemy ogromną liczbę luster, które mają bardzo różny kształt i styl. Wybór idealnego lustra uzależniamy więc od tego, w jakim stylu chcemy utrzymać łazienkę. Kształt lustra możemy dobrać do tych kształtów, które już znalazły się w łazience. Jeśli są tam kafelki lub dekory o innym kształcie niż zwykle, możemy poszukać lustra, które będzie nawiązywać do kafelek. Jeśli jednak w łazience przeważają ostre i kanciaste kształty, np. umywalka, wanna, czy armatura, warto pomyśleć o prostokątnym czy kwadratowym lustrze. Warto zwrócić na to uwagę i stworzyć takie pomieszczenie, w którym wszystko będzie do siebie pasowało, bez wprowadzania zbędnego chaosu.

Wybierając lustra do łazienki zwróćmy uwagę także na ich styl. W łazience w stylu glamour doskonale sprawdzi się lustro z błyszczącą ramą. Styl industrialny dopełni lustro z metalowymi elementami, zaś łazienka w stylu skandynawskim, czy naturalnym doskonale będzie prezentować się, jeśli zamieścimy w niej lustro z drewnianą ramą.

Bardzo istotnym jest również to, gdzie zawiesimy lustro i na jakiej wysokości. Zwykle umieszcza się je nad umywalką, co znacznie ułatwia codzienną higienę i pielęgnację. Standardowo lustro wieszamy tak, by zaczynało się w odległości 1,2 metra od podłogi, a jego górna krawędź kończyła się około 2 metry od podłogi. Ważne jednak, aby dostosować wysokość, na której zwiśnie lustro do wzrostu domowników. Głowa osoby stojącej naprzeciw lustra powinna znajdować się mniej więcej pośrodku tafli lustra. Dodatkowo, jeżeli zawiesimy lustro tak, aby pomiędzy dolną krawędzią a umywalką zachować co najmniej 20 centymetrów odstępu, łatwiej będzie zachować je w czystości i nie chlapać podczas każdorazowego korzystania z umywalki.

Lustra do łazienki coraz częściej posiadają wbudowane oświetlenie. Możemy wykorzystać je i nie będzie trzeba kupować osobno lamp. Jeśli jednak wybieramy lustro bez oświetlenia, musimy liczyć się z koniecznością zamontowania osobnych punktów światła, bez których ciężko byłoby korzystać z lustra na co dzień.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne