Strona głównaKosmetykiJakie są zalety wynikające z zastosowania systemu rezerwacji online w salonie fryzjerskim...

Jakie są zalety wynikające z zastosowania systemu rezerwacji online w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym??

Kalendarz online umożliwiający rezerwacje to rozwiązanie, które z powodzeniem jest wykorzystywane w salonach fryzjerski, salonach kosmetycznych, gabinetach lekarskich lub na siłowniach. Na jakie korzyści może liczyć salon, który zdecyduje się na takie rozwiązanie?

Wygoda i komfort

Przede wszystkim, łatwy w obsłudze kalendarz online daje wygodę zarówno klientowi jak i personelowi zarządzającemu salonem. Klient może dokonać rezerwacji w dogodnym dla niego czasie w trybie 24h/7. Nie ma wymogu dokonywania rezerwacji wyłącznie w godzinach otwarcia salonu. Ponadto, wiele badań potwierdza, że klienci rezerwowanie online uważają za znacznie wygodniejsze niż rezerwacje telefoniczną. Oczywiście zdania w tej kwestii wśród klientów mogą być podzielone, dlatego tym bardziej należy dać klientom zarówno jedną jak i drugą możliwość.

Nie bez znaczenia pozostaje tak zwana bariera psychologiczna. Z pozoru może się to wydawać zaskakujące, ale fakty są takie, że niektórzy po prostu nie lubią dzwonić, tym bardziej gdy zachodzi potrzeba anulowania wizyty. Dzięki kalendarzowi online zarówno rezerwacje jak i anulacje są szybkie, komfortowe i bezstresowe.

Lepsze zarządzanie anulacjami i wolnymi terminami

Dzięki elektronicznemu systemowi rezerwacji można znacznie lepiej zarządzać anulacjami. Praktyka pokazuje, że salony wykorzystujące elektroniczną rezerwację redukują ilość tak zwanych „okienek” a więc sytuacji, kiedy zdarzają się przestoje pomiędzy wizytami.

Kalendarz online to sposób na budowę nowoczesnego wizerunku

Coraz więcej salonów kosmetycznych i fryzjerskich korzysta z kalendarza online. Jednak mimo to wciąż nie jest to bardzo powszechne. W efekcie kalendarz online jest znakomitym narzędziem to budowania pozytywnego i przede wszystkim nowoczesnego wizerunku. Salony kosmetyczne umożliwiające klientowi rezerwacje wizyt oraz utrzymujące z nim kontakt (np. w postaci powiadomień sms) są postrzegane jako znacznie bardziej profesjonalne i nowoczesne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne