Strona głównaKosmetykiJaka lampa do hybryd? Jak wybrać odpowiednią lampę do hybryd?

Jaka lampa do hybryd? Jak wybrać odpowiednią lampę do hybryd?

Hybrydy w ostatnim czasie są najpopularniejszą formą stylizacji paznokci. Do ich wykonania poza specjalnymi lakierami potrzebujemy także lampy, za pomocą której utwardzimy lakier. Bardzo często do zestawów startowych dodawana jest lampa, lecz nie zawsze jest ona odpowiednia dla każdego typu lakieru ze względu na małą moc.

Jaka lampa do hybryd? UV czy LED?

Wybierając lampę do utwardzania mamy do wyboru tak naprawdę dwa typy – LED lub UV. Chodzi o rodzaj światła, jaki został zastosowany w lampie. Jeżeli chodzi o lakiery hybrydowe to lampa ze światłem LED będzie wystarczająca. W dodatku diody LED są bardziej trwale od żarówek UV, więc nie będziemy musieli martwić się ich wymianą.

Jednak, jeżeli poza manicurem hybrydowym będziemy chcieli także utwardzać paznokcie żelowe czy akrylowe to lampa ledowa może okazać się zbyt słaba. Akryl i żel mają inna konsystencję i specyfikacje od lakierów hybrydowych, więc wymagają silniejszego promieniowania do ich utwardzenia. W takich przypadkach lepiej sprawdzi się lampa UV.

Można także wybierać lampy, które mają łączone rodzaje światła, czyli zarówno LED i UV. Takie modele najczęściej będą droższe, ale nadadzą się do utwardzania hybryd, akryli i żelu.

Czym się kierować przy wyborze lampy do hybryd?

Przy wyborze lampy kierujemy się po pierwsze rodzajem światła, a następnie maksymalną mocą. Im większa moc, tym skuteczniejszy i szybszy proces utwardzania lakierów. Najczęściej małe lampy mają niską moc, która może być zbyt słaba do odpowiedniego utwardzania – z tego powodu niektóre wzory mogą nie wychodzić, a proces trzeba będzie powtarzać. Warto wybierać także nieco większe modele, gdyż ułożenie dłoni ma znaczenie, a do większych modeli łatwiej jest włożyć całą rękę.

Optymalną mocą lampy, która sprawdzi się przy większości zdobień, a na pewno, gdy chodzi o lakiery hybrydowe jest 24 W. Można zakupić takowe modele w różnej wielkości i o dowolnym typie światła. Słabsze modele sprawdzą się przede wszystkim w przypadku bardzo jasnych lakierów i przy nieskomplikowanych zdobieniach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne