Strona głównaKosmetykiLakiery hybrydowe & builder gel

Lakiery hybrydowe & builder gel

Lakiery hybrydowe to trwała formuła, dzięki której można stworzyć wymarzoną stylizację. Nieodłącznym elementem, który jest potrzebny do utwardzenia lakieru, są lampy UV, bądź LED. Są one zdecydowanie trwalsze od tradycyjnego manicure oraz charakteryzują się zupełnie innym składem. Na przestrzeni lat formuły lakierów hybrydowych są coraz bardziej udoskonalane, dzięki czemu można się cieszyć stylizacją nawet przez cały miesiąc. 

Jak wykonać manicure hybrydowy — krok po kroku 

W pierwszej kolejności należy wypiłować paznokcie, do uzyskania kształtu przez nas pożądanego. Kolejnym krokiem jest zadbanie o skórki, można je odepchnąć drewnianym patyczkiem, wyciąć cążkami bądź opracować frezarką, która przynosi najlepsze efekty. Po wstępnym przygotowaniu paznokcia należy zmatowić płytkę bloczkiem polerskim i przemyć cleanerem. Teraz można przystąpić do nakładania lakieru hybrydowego. Pierwsza powinna być warstwa bazy. Każdą nałożoną warstwę utwardzamy pod lampą, przez tyle czasu, ile producent podaje na opakowaniu. Kolejno przechodzimy do nakładania koloru, utwardzając wszystkie warstwy i wykańczamy topem. Zakończoną stylizację przecieramy cleanerem w celu pozbycia się warstwy dyspersyjnej.

Jak wybrać lakiery hybrydowe?

Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się co dla nas, oznacza dobre lakiery hybrydowe? Jeżeli zależy nam na szybszym czasie wykonania stylizacji, warto zdecydować się na te o formule 3w1, do których nie trzeba stosować bazy i topu. Jednakże nie są one, aż tak trwałe, jak tradycyjne lakiery hybrydowe. W kontekście trwałości przezwyciężają te podzielone na base, top oraz kolor. Na rynku znajdziemy również lakiery, które są przeznaczone dla osób ze skłonnościami do alergii.

Co to jest builder gel?

Żele budujące są potrzebne do stworzenia podstawy stylizacji. Do ich zadań należy wzmocnienie płytki paznokcia. Builder gel jest bardzo wszechstronny, można go stosować zarówno do modelowania naturalnego paznokcia, jak i przedłużania. Jest zalecany dla osób z osłabioną płytką paznokcia.

W jaki sposób nałożyć żel budujący?

Builder gel nakładamy odpowiednio w 1 lub 2 warstwach utwardzanych w lampie UV, bądź LED. Na pierwszą warstwę, nakładamy żel podkładowy. Należy pamiętać, aby był on odpowiednio cienki. Po odpowiednim utwardzeniu drugą warstwą nadbudowujemy paznokieć, ta warstwa powinna być zdecydowanie grubsza. Po odpowiednim “zbudowaniu paznokcia” należy wykończyć go pilnikiem lub frezarką.

Żel jednofazowy, a budujący

Podczas stosowania builder gelu potrzebujemy żelu podkładowego oraz wykańczającego, w celu wykonania pełnej stylizacji. Jednakże, aby ułatwić sobie życie i nie kupować trzech produktów, możemy zdecydować się na żel jednofazowy. Żel jednofazowy funkcjonuje w sposób podobny jak lakiery hybrydowe 3w1. Potrzebujemy tylko jednego produktu do wykonania pełnej stylizacji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne