Strona głównaKosmetykiNa co zwrócić uwagę podczas wyboru żelu do paznokci?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru żelu do paznokci?

Wykonując manicure należy mieć na uwadze, że jego trwałość i wygląd zależy w głównej mierze od tego, jaki żel do paznokci uv zostanie nałożony na płytkę paznokcia oraz jaki lakier zostanie dobrany do etapu wykończeniowego. Obecnie oferta żeli do paznokci jest tak bogata, że każdy jest w stanie dopasować odpowiedni pod swoje potrzeby. O tym, czym kierować się podczas wyboru żelu do paznokci oraz na jaki warto się zdecydować, można dowiedzieć się z poniższego tekstu.

      Dlaczego wybór odpowiedniego żelu do paznokci jest tak istotny?

   Chcąc cieszyć się perfekcyjnie wykonanym manicure, należy szczególną uwagę zwrócić na odpowiednie dobranie żelu do paznokci. Żel do paznokci uv ma na celu uformowanie odpowiedniego kształtu paznokcia oraz jego przedłużenie, dlatego im lepszej jakości żel zostanie wybrany, tym piękniejszego efektu można się spodziewać.

Decydując się na przedłużanie paznokci przy pomocy żelu, należy zaopatrywać się jedynie u sprawdzonych producentów. Pozornie nieszkodliwy żel do paznokci led to jednak zbiór substancji chemicznych, dlatego tak istotne jest, by zaopatrywać się jedynie z bezpiecznych źródeł.

      Czym charakteryzuje się poszczególny żel do paznokci led?

   Obecnie rynek branży beauty jest bogaty w ofertę różnych żeli do paznokci, które pozwalają uformować idealny kształt paznokcia. Produktów jest tak wiele, że czasem trudno podjąć decyzję, który z nich będzie najodpowiedniejszy. Poniżej zostało umieszczone zestawienie różnych typów żeli wraz z ich krótkim opisem.

  • Żel do paznokci różowy umożliwia nadanie niezwykle świeżego i zdrowego wyglądu paznokciowi. Decydując się na przedłużenie paznokci przy pomocy różowego żelu, można spodziewać się, że będą one wyglądały bardzo naturalnie, a jednocześnie będą odpowiednio przedłużone i uformowane. Występujące w ofercie różowe żele do paznokci są najczęściej gęste, dzięki czemu nie spływają na skórki oraz bardzo łatwo się z nimi pracuje. Żel do paznokci różowy to doskonały wybór dla osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie przedłużania płytki paznokcia.
  • Żel jednofazowy to bardzo wygodna opcja, idealna dla osób lubiących minimalizm.  Żel jednofazowy można opisać jako “trzy w jednym”, gdyż łączy cechy trzech produktów, ale zamknięte są one w jednej formie. Jest to jednocześnie żel podkładowy, budujący, a także wykończeniowy.
  • Żel trójfazowy to trzy osobne produkty, które używane w odpowiedniej kolejności formują przedłużany paznokieć. W pierwszym etapie wykorzystuje się warstwę podkładową, następnie na nią nakłada się warstwę budującą, która umożliwia przedłużenie płytki paznokcia, a końcowy element to nałożenie warstwy nabłyszczającej.

Każdy z typów żeli uv ma swoje zalety, a to, na jaki ostatecznie warto się zdecydować zależy od oczekiwanego efektu. Należy mieć jedynie na uwadze to, by żel był dobrej jakości i pochodził od sprawdzonego producenta.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne