Strona głównaKosmetykiJak działa masaż gorącymi kamieniami?

Jak działa masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami stosowany był już w starożytnych Chinach. Zabiegi tego typu wykonywali nawet hawajscy szamani, którzy używali do tego skał wulkanicznych. Masaż tego rodzaju wpływa bardzo dobroczynnie na kilka grup narządów wewnętrznych, a także posiada właściwości relaksacyjne i odprężające.

Do wykonania masażu gorącymi kamieniami stosuje się najczęściej bazalt i biały marmur, ze względu na gładką powierzchnię, dzięki czemu ułatwia to poślizg na skórze. Największe z kamieni układa się na brzuchu, a także na kości krzyżowej oraz pod szyją. Kamienie mniejszych rozmiarów trzymane są w dłoniach masowanego, a jeszcze mniejsze układa się między palcami stóp i na twarzy.

Na czym polega działanie masażu gorącymi kamieniami?

Masaż działa przede wszystkim fizjoterapeutycznie, czyli przywraca sprawność uszkodzonym narządom, ale jednocześnie sprzyja regeneracji i relaksacji ciała. Dzięki temu zwiększa się również wysiłkowość organizmu. Jego działanie sprowadza się do łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych i bólów związanych z napięciem nerwowym. Świetnie wspiera układ krążenia, poprawiając jego funkcjonowanie.

Masaż gorącymi kamieniami opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. Uważa się, że są w nim zlokalizowane ośrodki energii zwane czakrami – każdy znajduje się w bezpośrednim otoczeniu jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego. Dlatego też kamienie układa się na ciele zgodnie z mapami rozmieszczenia punktów energetycznych, a następnie przesuwa wzdłuż meridianów, czyli kanałów łączących owe punkty. W ten sposób usprawnia się przepływ energii.

Efekty masażu gorącymi kamieniami

Masaż kamieniami posiada wiele zalet ze względu na szerokie spektrum działania. Wpływa dobroczynnie na tkankę mięśniową, układ limfatyczny i układ krążenia oraz na skórę, a także oczywiście na układ nerwowy, zapewniając odpowiedni relaks i wypoczynek.

Do głównych efektów masażu gorącymi kamieniami można zaliczyć:

  • zwiększenie elastyczności i jędrności naskórka,
  • poprawę funkcjonowania układ krążenia,
  • złagodzenie skutków i objawów stresu,
  • poprawę zdolności mięśni do wysiłku,
  • przyspieszenie regeneracji po wysiłku,
  • zmniejszenie obrzęków.

Kto powinien skorzystać z masażu gorącymi kamieniami?

Na masaż tego typu może sobie pozwolić każdy, ze względu na szerokie zastosowania. Szczególnie poleca się go jednak osobom z nadwagą i otyłością, pacjentom cierpiącym na nerwice typu psychogennego, stany pourazowe, zaparcia, choroby reumatyczne, a także niektóre schorzenia neurologiczne. Masaż będzie również skuteczny przy stanach po udarze mózgu oraz w okresie rekonwalescencji po długotrwałej chorobie.

Artykuł powstał we współpracy z https://odnovapoznan.pl/masaz-kamieniami-ratnaabhyanga

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne