Strona głównaKosmetykiPeeling do twarzy

Peeling do twarzy

Zdrowa i piękna cera to marzenie wielu kobiet. Dlatego musimy o nią dbać każdego dnia. Czy jest to trudne? Oczywiście, że nie… Najważniejsza jest codzienna, systematyczna pielęgnacja. Od czego zacząć?

Pierwszy krok to oczywiście oczyszczanie skóry. Jeżeli na co dzień nakładamy makijaż, to nie możemy zapominać o dokładnym demakijażu. Do tego celu idealnie nadają się mleczka kosmetyczne lub płyny micelarne. Kolejny ważny kosmetyk to żel do twarzy lub specjalna pianka. Te produkty pomogą nam oczyścić skórę z codziennych zanieczyszczeń.

Inny ważny produkt to tonik. Ten kosmetyk bardzo często jest pomijany w codziennej pielęgnacji. Zupełnie niesłusznie. Tonik pomaga przywrócić prawidłowe pH skóry. Wybierajmy toniki bez zawartości alkoholu. On niepotrzebnie wysusza naszą skórę.

Kolejny krok to nawilżanie. Krem nawilżający to prawdziwa  podstawa. Powinna go używać każda kobieta. Wiele pań boi się, że krem nawilżający zatka im pory. To oczywiście nie jest do końca prawda… Kosmetyk powinien być dobrany do naszego typu cery. Dzięki temu nasza skóra będzie promienna i sprężysta. A my będziemy wyglądać zdecydowanie bardziej świeżo.

Dodatkowe oczyszczanie

Nie możemy zapominać o peelingu do twarzy. Ten kosmetyk pomaga nam  usunąć martwy naskórek, zanieczyszczenia które głęboko wniknęły w nasze pory. Dodatkowo poprawia ukrwienie naszej skóry.

Wiele pań boi się, że peeling podrażni naszą skórę. Nic bardziej mylnego. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry twarzy są zdecydowanie bardziej delikatne. Peelingi mechaniczne są przygotowane z bardzo drobnych ziarenek. A jeśli mamy naprawdę wrażliwą skórę, to możemy zdecydować się na peelingi enzymatyczne. Te zalecane są zwłaszcza osobom, które borykają się z cerą wrażliwą i naczynkową.

Jak często powinniśmy wykonywać zabieg?

Peeling twarzy powinniśmy wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu. Przy większej ilości zabiegów możemy nadmiernie podrażnić twarz i uzyskamy ewekt odwrotny od zamierzonego. A tego przecież nie chce żadna z nas.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne