Strona głównaKosmetykiPielęgnacja suchej skóry

Pielęgnacja suchej skóry

Wiele kobiet w okresie jesienno – zimowym zmaga się z problemem przesuszonej skóry. Jak pielęgnować skórę, aby nie jej nadmiernie nie przesuszać? Oto kilka porad, które warto wprowadzić w życie:

  1. Kosmetyki używane do skóry suchej powinny być jak najbardziej łagodne, przeznaczone specjalnie do takiej skóry. Można używać też kosmetyków do skóry wrażliwej.
  2. Regularne stosowanie maseczek z dodatkiem miodu, żółtka jaja czy oleju arganowego ukoi przesuszoną skórę i poprawi jej kondycję.
  3. Do suchej skóry nie należy stosować toników z alkoholem – alkohol wysusza skórę i dodatkowo zmywa z niej ochronną warstwę sebum.
  4. Nie należy mocno pocierać skóry ręcznikiem – to również wpływa na usunięcie sebum z powierzchni skóry, przez co zostaje ona pozbawiona naturalnej ochrony.
  5. Zamiast zwykłych peelingów należy wybierać peelingi enzymatyczne, które nie podrażniają skóry.
  6. Należy stosować specjalne kremy nawilżające i ochronne przed każdym wyjściem na dwór.
  7. Należy unikać gorących kąpieli czy klimatyzowanych pomieszczeń – one również przyczyniają się do nadmiernego przesuszania skóry.
  8. Na rynku są specjalne preparaty odżywcze przeznaczone dla suchej skóry, m. in. serum różnego rodzaju, olejki nawilżające. Warto się w nie zaopatrzyć na sezon jesienno – zimowy.
  9. Właściwe odżywianie także ma duży wpływ na kondycję skóry. Aby zapobiec przesuszaniu należy unikać spożywania mięsa, kawy, słodyczy oraz ostrych przypraw. Można je zastąpić owocami, warzywami, orzechami i nasionami, które zawierają mnóstwo składników poprawiających kondycję skóry.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne