Strona głównaKosmetykiABC o lakierach hybrydowych

ABC o lakierach hybrydowych

Paznokcie hybrydowe zyskały w ostatnim czasie na dużej popularności, bowiem lakiery te wyróżnia niezła trwałość. Dobrze wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się od 2 do nawet 3 tygodni. Olbrzymim plusem lakierów hybrydowych jest szeroka gama możliwości stylizacji, które niestety nie można stworzyć na klasycznych lakierach do paznokci.

Przygotowanie płytki paznokcia

Aby stylizacja hybrydowa odpowiednio trzymała się płytki paznokcia przed zabiegiem, należy odpowiednio ją przygotować. Pierwszym krokiem jest zawsze właściwe przycięcie i opiłowanie paznokcia w pożądany kształt oraz wycięcie lub odsunięcie skórek. Jest to niezwykle kluczowe dla trwałości całej hybrydowej stylizacji, gdyż zalane lakierem skórki nie tylko sprawią, że lakier będzie wówczas odchodził od płytki, ale i mogą wywoływać uczulenie. Do dalszych etapów niezbędne są narzędzia takie jak blok polerski o odpowiedniej gradacji, którym zmatowimy płytkę paznokcia, zestaw minimum trzech lakierów (bazy, topu i koloru) oraz cleanera. Nie należy pomijać żadnego z etapów przygotowania stylizacji hybrydowej, gdyż każdy element wpływa odpowiednio na trwałość manicure.

Rodzaje lakierów hybrydowych

Ponieważ stylizacje hybrydowe są wbrew pozorom wciąż rozwijającym się trendem na polskim rynku, w ostatnim czasie można zaobserwować dużo nowości. Oprócz klasycznych lakierów hybrydowych pojawiły się produkty, które wystarczy nałożyć na odpowiednio wcześniej przygotowaną płytkę paznokcia i utwardzić w lampie, czyli tak zwane lakiery 3W1. Producenci jednak szybko zorientowali się, że wprowadzanie innowacji na rynku jest ”strzałem w dziesiątkę” i zdecydowali się na stworzenie jeszcze wszechstronniejszych hybryd. Produkty 5W1 wzmacniają naturalną płytkę paznokcia, przyśpieszają ich regenerację, wyrównują koloryt, a także nadają się do nadbudowywania i przedłużenia paznokcia. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć, że samych rodzajów topów jest kilka. Top, czyli tak zwany lakier wykańczający, który w klasycznej wersji jest przeźroczysty, może mieć wykończenie błyszczące, matowe lub satynowe. Oprócz tego po nałożeniu topu na paznokieć i utwardzeniu go w lampie należy przetrzeć go wacikiem bezpyłowym, aby pozbyć się warstwy dyspersyjnej (lepka warstwa na paznokciu). Wśród ofert wielu firm zajdziemy jednak tak zwane topy no wipe, które takowego przemywania nie wymagają, dzięki czemu umożliwiają one także stylizacje hybrydowe z użyciem specjalnych pyłków. Oprócz transparentnych topów na rynku można znaleźć także takie z brokatowymi drobinkami, które umożliwiają urozmaicenie paznokci hybrydowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne