Strona głównaKosmetykiDobroczynne właściwości olejków eterycznych

Dobroczynne właściwości olejków eterycznych

Piękne zapachy i ich moc bada się już od starożytności. Rzymianki dodawały oleje do kosmetyków i leków. Takie działania były uznawane za luksus. W naszych czasach równie często korzysta się z mocy terapii zapachami. Jak to zrobić? To bardzo łatwe.

 Aromaterapia jest znana od wieków. Jej magiczną moc odkryły już starożytne kobiety, które lubiły dbać o swoje samopoczucie i pielęgnację. Oleje z zapachami były czasem traktowane również jako środek płatniczy. Obecnie stosuje się je w kosmetyce i medycynie alternatywnej, opierającej się na naturalnych sposobach leczenia, bez użycia leków.

Na co pomaga aromaterapia?

Terapia z wykorzystaniem olejków eterycznych ma wiele zastosowań i wiele z nich zależy od tego, jaki olejek wybierzemy. Jednak ich podstawową funkcją jest wpłyniecie na samopoczucie oraz zrelaksowanie i odprężenie zmęczonego ciała. Olejek różany jest polecany kobietom w czasie menstruacji, ponieważ łagodzi jej nieprzyjemne objawy, natomiast olejek z drzewa herbacianego jest dobry wyborem. jeżeli chcesz wzmocnić się w czasie przeziębienia.

Kuracja z użyciem olejów w domu

Aromaterapia jest bardzo ciekawym zagadnieniem, które już od wielu lat interesuje ludzkość. Skorzystać z jej mocy możesz w czasie specjalnego masażu aromatycznego lub urządzić sobie małe spa w domu. Aby rozpocząć, należy najpierw wybrać olejki eteryczne, których działanie chcesz poznać. Będziesz potrzebować również kominka do aromaterapii, który składa się z dwóch części. Górna to naczynie, w którym umieszcza się esencję, dolna zaś to stelaż z otworem, w którym umieszcza się świeczkę. Aby zacząć się relaksować należy zapalić świeczkę, która będzie podgrzewać roztwór, a my wdychamy piękny zapach i doświadczamy kojącej mocy olejków. Sesja powinna trwać około godziny. Olejki eteryczne możesz dodawać również do kąpieli. Kilka kropel ulubionego zapachu sprawi, że poczujesz jak wszystkie napięcia, się oddalają. Dopuszczalne jest również stosowanie miejscowe np. na brzuch lub plecy możesz wsmarować kilka kropel.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne