Strona głównaKosmetykiManicure na wiosnę - o czym warto pamiętać?

Manicure na wiosnę – o czym warto pamiętać?

Jaki żel UV wybrać?

Rozpoczynając swoją przygodę z manicure żelowym można natknąć się na wiele produktów. Warto przyjrzeć czym się charakteryzują, by wybrać odpowiednie rozwiązania. W niniejszym artykule przedstawiamy jaki żel UV jest godny rozważenia.

Żel UV do paznokci samopoziomujący

Żel UV dla osób początkujących powinien mieć łatwą do nakładania konsystencję. Trzeba pamiętać, że za pomocą żelu również budujemy krzywiznę paznokcia, a także jego kształt. Jeśli jeszcze nie do końca czujemy się komfortowo w tej technice manicure, koniecznie wybierzmy żel UV LED samopoziomujący. Żele UV tego typu mają nieco gęstszą konsystencję, dzięki czemu nie zalewają skórek. Dodatkowo można nimi łatwo budować krzywiznę C oraz przedłużać paznokcie na formie.

Żel UV samopoziomujący jest dostępny w kolorze różowym lub biało-różowym. Wiele pań wybiera kolor różowy, ponieważ można jedynie pokryć go topem, by manicure wyglądał elegancko i naturalnie. Nowoczesny żel UV powinien również szybko utwardzać się pod lampą LED. Warto jednak sprawdzić na opakowaniu, czy faktycznie można utwardzać go pod lampą LED.

Żele UV o konsystencji galaretki

Profesjonalistki wybiorą raczej żel UV do paznokci o konsystencji galaretki. Jest on nieco lżejszy i łatwiej się formuje. Można z jego pomocą łatwiej przedłużyć paznokcie na formie. Może on jednak zalewać skórki, dlatego taki kosmetyk powinien być stosowany raczej przez osoby bardziej doświadczone w wykonywaniu paznokci. Żele UV tego typu są też bardziej gęste i niełatwo je formować. Przez niektóre stylistki są jednak wybierane za swoją wyjątkową trwałość i szybkość wysychania. Dzięki temu wykonanie stylizacji zajmuje mniej czasu.

Kupując żele UV i żel UV LED trzeba brać pod uwagę opinie klientów, a także to, czy dany produkt jest hypoalergiczny. Wiele kobiet ma uczulenie na żel lub lakier hybrydowy. By mieć pewność co do produktu, trzeba sprawdzić skąd pochodzi i jakiej jest firmy. Powinien mieć również odpowiednie certyfikaty. Na żelu UV nie warto oszczędzać, ponieważ on stanowi zwieńczenie naszej pracy i to dzięki niemu budujemy kształt paznokci.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne