Strona głównaKosmetykiPielęgnacja skóry 40+ przy użyciu naturalnych kosmetyków

Pielęgnacja skóry 40+ przy użyciu naturalnych kosmetyków

Od jakiego wieku możemy mówić, że cera jest dojrzała? To zależy! W końcu każda z nas jest inna i procesy starzenia się skóry, zachodzą u nas w różnym tempie. Warto pamiętać, że to co widzimy na naszej skórze, jest wypadkową tego, co sieje się wewnątrz naszego organizmu. W końcu wraz z upływającym czasem spowalnia nasz metabolizm, a to sprawia że do skóry dostarczanych jest mniej składników odżywczych, a co za tym idzie skóra jest gorzej nawilżona, staje się cienka, wiotka, bardzo delikatna i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Jak im zapobiegać naturalnie? Mamy na to sposób!

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa – kiedy rozpocząć?

Wiele osób kojarzy pielęgnację przeciwzmarszczkową z dojrzałym wiekiem. Jednak o procesie starzenia się skóry, możemy mówić już po 25. roku życia! To właśnie wtedy zaczyna następować rozpad włókien kolagenowych, który pogłębia się po 30 roku życia. Z kolei o skórze dojrzałej możemy mówić około 45. roku życia. Warto pamiętać, że cera sucha ma predyspozycje do szybszego starzenia się, dlatego pielęgnację nawilżającą powinnyśmy rozpocząć jak najszybciej i stosować ją nieustannie. Zaś po 25. roku życia należy wdrożyć pierwsze kroki pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. W obu przypadkach warto postawić na kosmetyki naturalne, które nie zawierają szkodliwych substancji. Szeroki wybór pielęgnacji dla skóry 40+ i nie tylko, znajdziecie na: https://cosmospa.pl/.

Lepiej zapobiegać niż leczyć! 

W przypadku pielęgnacji skóry 40+ doskonale sprawdza się znane wszystkim porzekadło, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego należy wyzbyć się oporów i nieco wcześniej sięgnąć po naturalne kosmetyki do cery dojrzałej, aby zapobiec przedwczesnym oznakom starzenia lub odwlec w czasie to, co nieuniknione. Warto także pamiętać, co może przyspieszyć proces starzenia się skóry:

  • nieodpowiednia pielęgnacja, brak nawilżenia;
  • błędy w diecie, spożywanie małej ilości zdrowych tłuszczy i zbyt dużej ilości cukru;
  • częste opalanie, wizyty w solarium;
  • czynniki stresogenne, palenie papierosów, picie alkoholu;
  • niedostateczna ilość snu.

Pielęgnacja skuteczna z natury

Na co postawić w pielęgnacji cery dojrzałej, aby dobrze ją nawilżyć, ujędrnić i zregenerować? Zacznijmy od początku!

  • Łagodne oczyszczanie – preparaty oczyszczające na bazie naturalnych składników pomogą usunąć nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia.
  • Nawilżanie i regeneracja – tego etapu nie można pomijać! Cera dojrzała często jest przesuszona, tak więc jej nawilżanie jest niezwykle ważne.
  • Peelingi enzymatyczne – regularne stosowanie łagodnych peelingów pomaga w usuwaniu martwych komórek naskórka.
  • Maseczki odżywcze i regenerujące – ich wykonywanie 2 razy w tygodniu również może znacząco wpłynąć na poprawę stanu cery. 
  • Ochrona przed słońcem – niezwykle ważna w walce z procesem starzenia się skóry jest także skuteczna ochrona przed promieniowaniem słonecznym.

Do pielęgnacji polecamy kosmetyki naturalne. Dzięki nim unikniecie zbędnych substancji, które mogą pogorszyć stan Waszej cery – a tego nie chce żadna z nas! 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne