Strona głównaKosmetykiPierwsze paznokcie hybrydowe

Pierwsze paznokcie hybrydowe

Przymierzając się do pierwszego samodzielnie wykonanego manicure, musimy zastanowić się, czego będziemy potrzebowali. Jeśli zamierzamy pozostawić naszą płytkę takiej długości, jaką obecnie posiadamy, najważniejszy będzie odpowiedni lakier hybrydowy. Sprawa odrobinę komplikuję się, w przypadku paznokci przedłużanych, gdzie niezastąpiony może okazać się builder gel. Jednak poza podstawowymi przyborami, które są nieodzowne do nadania koloru naszym paznokciom, bardzo ważne jest zaopatrzenie się w dobrej jakości pilniki, płatki bezpyłowe, odtłuszczacze (cleanery), topy, bazy, a przede wszystkim lampę. Wydaje się skomplikowane? Nic bardziej mylnego!

Przygotowanie do malowania paznokci

Przed przystąpieniem do malowania paznokci, musimy je starannie przygotować. Najważniejsze jest prawidłowe wycięcie oraz odsunięcie skórek. Do tego przydadzą się wszelkiego rodzaju kopytka i dłutka kosmetyczne (możesz użyć również frezarki, ale tylko, jeśli jesteś pewna, że potrafisz ją poprawnie obsługiwać). Następnie wybieramy kształt paznokcia, który będzie pasował do naszej dłoni i nadajemy go za pomocą różnej grubości pilników W tym momencie możemy przedłużyć również nasze paznokcie i tutaj przydatny jest wcześniej wspomniany builder gel.

Malowanie paznokci

Kiedy płytka jest już zabezpieczona, nakładamy pierwszą warstwę, którą jest baza. Po każdej kolejnej najlepiej jest włożyć pomalowane paznokcie do lampy na 30 sekund. Teraz przyszedł czas na lakier hybrydowy. Pamiętajcie, żeby najpierw wypróbować go na jednym paznokciu i sprawdzić, czy nie wystąpi u Was reakcja alergiczna. Wybór producentów, a co za tym idzie, składów na polskim rynku, jest ogromny. Na szczęście w parze z tym idzie doskonała kolekcja kolorów. Kiedy nasze paznokcie mają już wymarzony kształt i kolor, musimy zadbać, aby utrzymały się w jak najlepszej kondycji, przez jak najdłuższy czas. Tutaj z pomocą przychodzą topy, które stanowią ostatnią warstwę na paznokciach. Na koniec, po wyjęciu dłoni z lampy, płytkę przecieramy cleanerem, który spowoduje, że paznokcie nie będą się kleiły i odciskały.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne