Strona głównaKosmetykiO jakich elementach warto pamiętać importując towar kosmetyczny i farmaceutyczny z zagranicy?

O jakich elementach warto pamiętać importując towar kosmetyczny i farmaceutyczny z zagranicy?

W niniejszym artykule przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek o jakich warto pamiętać importując towar z zagranicy – w szczególności, gdy mówimy i imporcie produktów z branży kosmetycznej lub farmaceutycznej.

Zagadnienia prawno-podatkowe

Import towarów wiąże się przede wszystkim z koniecznością zapoznania się z zagadnieniami prawno-podatkowymi. Regularny import wymaga posiadania działalności gospodarczej. Warto też być płatnikiem VAT.

Jakie produkty są zazwyczaj importowane?

Import niektórych produktów potrafi być bardzo lukratywnym zajęciem. Import w dobie Internetu stał się dużo prostszy niż było to wcześniej. Z bardzo popularnego w całej UE, chińskiego rynku najczęściej importowana jest elektronika, odzież, kosmetyki oraz komponenty przemysłowe.

Znalezienie zaufanego pośrednika

Kluczowe jest znalezienie zaufanego pośrednika, który będzie rzetelnym partnerem nastawionym na długofalową współpracę. Często importerzy odznaczający się podejrzanie niską ceną oferują produkty o wątpliwej jakości. Warto dokładnie posprawdzać jakimi opiniami cieszy się dany kontrahent, od jak dawna działa na rynku oraz jaki poziom obsługi klienta oferuje. Czasami niska cena towaru nie może wynagrodzić kłopotliwej korespondencji, która nie przebiega tak jak by się tego oczekiwało.

Alternatywą dla poszukiwania kontaktów za granicą jest skorzystanie z usług polskiego pośrednika, który specjalizuje się w importowaniu oraz eksportowaniu towarów. Jest to szczególnie istotne, gdy mówimy o towarach, które nie są tak proste do sprowadzenia jak np. ma to miejsce w przypadku elektroniki. Naszym zdaniem warto skorzystać z pomocy pośrednika w przypadku importu surowców dla szeroko pojętego przemysłu (między innymi dla branży spożywczej, kosmetycznej lub farmaceutycznej).  Skorzystanie z usług pośrednika jest godną rozważenia możliwością, gdyż w ten sposób można być pewniejszym tego, że w prawidłowy sposób podchodzimy do zagadnień prawno podatkowych, można też liczyć na wsparcie w przypadku barier językowych. Ponadto, bardzo często doświadczony pośrednik ma lepszą pozycje negocjacyjną i tym samym łatwiej uzyskać niższe ceny za importowane towary.

Więcej na temat importu towarów z za granicy można przeczytać na https://naturalpoland.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne