Strona głównaKosmetykiZdrowe włosy, jak to osiągnąć?

Zdrowe włosy, jak to osiągnąć?

Wszyscy chcemy mieć zdrowe gęste włosy, ale często się rozdwajają, przetłuszczają, plączą i nijak nie chcą się ułożyć w ładną fryzurę. Gdy je czeszemy, na szczotce lub grzebieniu zostaje cała masa wyrwanych włosów. Nie wiemy, co może być tego przyczyną, więc łapiemy się wszystkich możliwych alternatyw.

Od czego zacząć pielęgnację włosów?

Zanim sięgniemy po drogie suplementy, spróbujmy od najprostszej metody, jaką jest zmiana szamponu https://www.merkurygdynia.pl, Poszukiwania najlepiej zacząć od sklepu on-line, gdzie bez pośpiechu przewertujemy wszystkie strony i przyjrzymy się każdemu rodzajowi szamponu z bliska. W dziale kosmetyka i higiena osobista znajdziemy wiele propozycji szamponów na bazie roślinnej.

Jeżeli włosy są słabe i wypadają oraz przetłuszczają się, warto zastosować szampon na bazie wyciągu z czarnej rzepy. To warzywo jest bardzo bogate w wit. z grupy B, odpowiedzialne za mocne cebulki włosowe. Żelazo wpływa na lepsze ukrwienie skóry, co również korzystnie wpływa na wzmocnienie struktury włosa. Stosując do mycia włosów szampon z czarną rzepą, po niedługim czasie zauważymy, że włosy zaczęły nam szybciej rosnąć i mniej wypadać. Przestaną też się przetłuszczać.

Szampon pokrzywowy zagęści nam włosy. Zawarty w kosmetyku wyciąg z pokrzywy jest idealnym składnikiem na wzmocnienie włosów, powstrzymanie ich wypadaniu i pobudzeniu wzrostu nowych meszków włosowych. Natomiast na włosy zmęczone i łamliwe doskonałym środkiem będzie szampon tatarako chmielowy. Te dwa ziołowe składniki odżywią włosy, nadadzą im blask i zamkną łuski włosa, przez co przestaną się łamać i urywać.

Naturalne rozjaśnianie i odżywianie włosów

Nie chodzi tutaj o nakładanie na włosy papki, która przyczyni się do zabarwienia włosów na inny kolor, ale o zioło, które regularnie stosowane rozjaśni nam włosy o jeden ton. Mowa tu o rumianku i szamponie rumiankowym. Myjąc włosy regularnie tym kosmetykiem, po pewnym czasie doczekamy się zmiany tonacji włosów na bardziej świetlisty.

Oprócz możliwości rozjaśniania włosów szampon rumiankowy wzmacnia je i chroni przed wolnymi rodnikami. Przeciwdziała ich przetłuszczaniu i powstrzymuje wypadaniu. Rumianek ma właściwości bakteriostatyczne, co pozytywnie wpływa na kondycję włosa.

Stosując do mycia włosów szampon ze skrzypem polnym, serwujemy im niezbędny krzem i potas. Skrzyp polny regeneruje skórę głowy, wzmacnia meszki włosowe i odżywia włosy po całej ich długości. Jest jeszcze jeden szampon, który zasługuje na uwagę. To szampon brzozowy. Brzoza ma właściwości odkażające i przeciwłojotokowe. Z tego powodu włosy przestają się przetłuszczać.

Jak czesać włosy?

Wiadomo, że włosy czesze się od głowy po ich końce, ale jeżeli włosy są długie, trzeba podzielić czesanie na odcinki. Najpierw czeszemy same końcówki z góry na dół. Gdy już są rozczesane, unosimy rękę ze szczotką o 10 cm wyżej i czeszemy z góry na dół do końca włosa. Znów sięgamy ręką ze szczotką wyżej o kolejne 10 cm i czynność powtarzamy.

Istotną rzeczą jest również dobór szczotki. Miękkie kolce przy szczotce delikatnie będą rozczesywać poszczególne pasma, a nieregularna długość kolców takiej szczotki rozplączą wszystkie kołtuny.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne